W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej.

O projekcie

Projekt pn. "Turystyka Rowerowa Aktywną Metodą Poznawania" to przedsięwzięcie partnerskie, którego głównym celem jest propagowanie turystyki rowerowej w regionie. W roli Partnerów występują Stowarzyszenie Rozwoju Gmin "CENTRUM" oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "POLCENTRUM". Po więcej informacji zapraszam TUTAJ

  • Żółty

    Udostępnij na Facebook'u
    W ramach projektu pn. TRAMP przygotowano dokumentację 4 nowych szlaków rowerowych. Czwartym szlakiem jest Żółta trasa rowerowa relacji Łanięta - Żychlin o długości 47 km. Poniżej znajduje się mapa, a już niebawem pełen opis trasy wraz z informacją o infrastrukturze i atrakcjach.

    Czwarty szlak ma długość 47 km i ma kolor żółty, którego początek stanowi miejscowość Łanięta, a kończy się w Żychlinie mieście z pulsem. Stopień trudności określono także średnim z racji długości dla turystyki rowerowej. Szlak można pokonać również samochodem, a jego przebiegu umożliwia poruszanie się w obydwu kierunkach. Każdy punkt na jego przebiegu może stanowić start i metę. Skrócona trasa szlaku wygląda następująco: start Łanięta – Imielno – Miksztal – Grochów – Głogowiec – Wola Raciborowska – Strzelce – Skórzewa – Oporów - Żychlin. Na przebiegu szlaku zaplanowano cztery miejsca odpoczynku w Łaniętach, Grochowie, Głogowcu oraz Oporowie. Turysta może skorzystać z zadaszonego miejsca postojowego w postaci altany turystycznej wyposażonej w stojaki rowerowe, a także kosz na śmieci (maksymalnie pomieści 12 osób). Obok każdej altany znajduje się stelaż wraz z tablicą informacyjną (mapa, informacja o miejscu, itp.). Ponadto w Żychlinie znajduje się sam stelaże z tablicą informacyjną. Przebieg szlaku uzupełnia się z istniejącymi szlakami rowerowymi: „W centrum Polski” - niebieski oraz zielonym „Pałace, dwory i zamki”. Z niebieskiego szlaku można skorzystać w miejscowościach: Łanięta, Grochów, Głogowiec, Oporów i Żychlin. Natomiast zielony szlak umożliwia nam alternatywną podróż do Oporowa w miejscowościach Imielno, Miksztal, Głogowiec.

  • Wyświetleń strony: 9825
    Dodawanie komentarzy na tej stronie jest zablokowane!