W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej.

O projekcie

Projekt pn. "Turystyka Rowerowa Aktywną Metodą Poznawania" to przedsięwzięcie partnerskie, którego głównym celem jest propagowanie turystyki rowerowej w regionie. W roli Partnerów występują Stowarzyszenie Rozwoju Gmin "CENTRUM" oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "POLCENTRUM". Po więcej informacji zapraszam TUTAJ

  • Zielony 2

    Udostępnij na Facebook'u
    W ramach projektu pn. TRAMP przygotowano dokumentację 4 nowych szlaków rowerowych. Drugim z nich jest Zielony szlak rowerowy relacji Góra Św. Małgorzaty - Stryków o długości 44 km. Poniżej znajduje się mapa, a już niebawem pełen opis trasy wraz z informacją o infrastrukturze i atrakcjach.

    Drugi szlak o długości 44 km to szlak również o kolorze zielonym, którego początek stanowi miejscowość Góra Św. Małgorzaty, a kończy się w Strykowie. Łączy swym zasięgiem dwa powiaty łęczycki oraz zgierski, a jego stopień trudności określono średnim z racji długości dla turystyki rowerowej. Szlak można pokonać również samochodem. Przygotowanie i projektowanie szlaku to odpowiedź na łączenie regionów Partnerów projektu. Szlakiem można poruszać się w obydwu kierunkach, a każdy punkt na jego przebiegu może stanowić zarazem start i metę. Skrócona trasa szlaku wygląda następująco: start Góra Św. Małgorzaty – Karsznice – Skotniki – Modlna – Sokolniki Las – Dzierżązna – Cyprianów – Swędów – Dobra – Dobieszków - Stryków. Na przebiegu szlaku zaplanowano trzy miejsca postojowe w Górze Św. Małgorzaty, Sokolnikach Las oraz Strykowie. Turysta może skorzystać z zadaszonego miejsca postojowego w postaci altany turystycznej wyposażonej w stojaki rowerowe, a także kosz na śmieci (maksymalnie pomieści 12 osób). Obok każdej altany znajduje się stelaż wraz z tablicą informacyjną (mapa, informacja o miejscu, itp.). Ponadto w miejscowościach Modlna i Dobra znajdują się same stelaże z tablicami informacyjnymi. Przebieg szlaku uzupełnia się z istniejącym szlakiem „W centrum Polski” o kolorze niebieskim, który świetnie nadaje się jako alternatywa na części jego przebiegu, a także umożliwia turystą np. z okolic Zgierza na skorzystanie ze szlaku.

  • Wyświetleń strony: 10553
    Dodawanie komentarzy na tej stronie jest zablokowane!