W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej.

O projekcie

Projekt pn. "Turystyka Rowerowa Aktywną Metodą Poznawania" to przedsięwzięcie partnerskie, którego głównym celem jest propagowanie turystyki rowerowej w regionie. W roli Partnerów występują Stowarzyszenie Rozwoju Gmin "CENTRUM" oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "POLCENTRUM". Po więcej informacji zapraszam TUTAJ

  • Zielony 3

    Udostępnij na Facebook'u
    W ramach projektu pn. TRAMP przygotowano dokumentację 4 nowych szlaków rowerowych. Trzecim z nich jest Zielony szlak rowerowy relacji Konarzew - Orłów o długości 65 km. Poniżej znajduje się mapa, a już niebawem pełen opis trasy wraz z informacją o infrastrukturze i atrakcjach.

    Trzeci szlak najdłuższy bo mający aż 65 km to szlak o kolorze niebieskim, którego początek stanowi Orłów Kolonia. Koniec szlaku to miejscowość Konarzew. Szlak łączy swym zasięgiem cztery powiaty kutnowski, łęczycki, zgierski oraz łowicki, a jego stopień trudności określono średnim z racji długości dla turystyki rowerowej. Szlak można pokonać śmiało samochodem. Przebieg szlaku zaprojektowano w taki sposób, aby mógł jak najskuteczniej pokazać piękne okolice od Centrum Polski w gminie Piątek, aż po obszaru Natura 2000 w Orłowie. Szlakiem można poruszać się w obydwu kierunkach, a każdy punkt na jego przebiegu może stanowić zarazem start i metę. Skrócona trasa szlaku wygląda następująco: start Orłów Kolonia – Gosławice – Sobota -Walewice – Marywil – Bielawy – Rulice – Wojewodza – Chruślin – Lisiewice Duże – Skaratki – Domaniewice – Strzebieszew – Głowno – Ziewanice – Bronisławów – Domaradzyn – Popów Głowieński – Jasionna – Witów - Konarzew. Z racji długości szlaku na jego przebiegu zaplanowano cztery miejsca postojowe w Orłowie Parcel, Domaniewicach, Bronisławowie oraz Witowie. Turysta może skorzystać z zadaszonego miejsca postojowego w postaci altany turystycznej wyposażonej w stojaki rowerowe, a także kosz na śmieci (maksymalnie pomieści 12 osób). Obok każdej altany znajduje się stelaż wraz z tablicą informacyjną (mapa, informacja o miejscu, itp.). Ponadto w miejscowościach Bielawy, Lisiewice Duże, Popów Głowieński oraz Konarzew znajdują się same stelaże z tablicami informacyjnymi. Przebieg szlaku uzupełnia się z istniejącym szlakiem żółtym Bitwy nad Bzurą w gminie Piątek, a także zielonym szlakiem Dwory i Kościoły umożliwiając turystą jazdę do Łowicza. Do dyspozycji jest jeszcze kolejny żółty szlak o podobnej nazwie „Bitwy nad Bzurą” z Orłowa do obrzeży miasta Kutna.

  • Wyświetleń strony: 10723
    Dodawanie komentarzy na tej stronie jest zablokowane!